Menü Kapat

Single Çatı Kaplama Sistemleri

Shingle çatı, esnek yapısıyla, geleneksel olarak tercih edilen çatı kaplama malzemelerinden farklıdır. Sert ve kırılgan olmaması sayesinde rüzgara ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Shingle çatıda diğer çatı kaplama malzemelerinde olduğu gibi uçma ya da kalkma gibi olumsuzlukların yaşanmasına neden olmamaktadır. Shingle çatı, hafif oluşuyla da iskelet maliyetini düşürdüğü gibi aynı zamanda uzun ömürlüdür. Shingle çatı, farklı renk alternatifleriyle yapılara dekoratif görünüm de kazandırır. Çatı güvenliği ve çatılarda kullanılan malzemeler büyük önem taşımaktadır. Unutmayın; çatı güvenliği hayat kurtarır. Türkçede Şıngıl Çatı olarak da kullanılan bu terim bir çatı kaplama malzemesi ya da eğitimli çatılarda çatı kaplamak için kullanılan su izolasyon malzemesinin adıdır. En çok tercih edilen çatı kaplama malzemesi olan Shingle çatı, esnek bir çatı uygulama malzemesi olduğu için uygulama esnasında kolaylık sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Shingle çatı, düşük sıcaklıklarda dahi çatlamaz, kırılma meydana gelmez. Shingle çatıda karın kaymasını önlemek için özel kurulumlar yapmaya gerek yoktur. Shingle çatı, kar yığınlarının çatıdan topluca kaymasını önler. Diğer çatı kaplama malzemelerinden farklı olarak, çeşitli renk ve şekillerde sunulması çatının farklı ve güzel renklerde tasarlanmasını sağlamaktadır. Shingle oldukça güvenli bir malzemedir. Statik elektriği biriktirmez, kıvılcım yapmaz, mıknatıs etkisini oluşturmaz ve yıldırım çekmez. Her türlü hava koşuluna, aşındırıcı ortamlara ve kimyasal asitlere karşı dayanıklıdır. Rüzgara karşı dayanımı yüksektir. Yağmur ve fırtınada da sessizdir.

Shingle çatı malzemesinin özellikleri benzer kaplama malzemelerine göre hafif bir yapıdadır. Konstrüksiyona gereksiz yükler yüklemez. Uygulanması oldukça kolay ve pratiktir. Su geçirmez niteliğinden dolayı içeriye kolay kolay su almaz. Her türlü binaya uygulanabilir esnek niteliklere sahiptir. Eğim ve eğrisel nitelikte olan tüm bölümlere hızlıca uyum sağlar. İddialı ve hoş bir görüntü sunar. Hafif nitelikleriyle gereksiz yük yapmaz. İskelet maliyetini düşürür. Uygulanması kolaydır. Sorunsuz bir çatı vaat eder.   Shingle hangi çatılarda kullanılır? Ahşap konstrüksiyon çatılar Çelik konstrüksiyon çatılar Eğimli beton çatılar Modern mimari çatılar Kamelyalar, kubbel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir