Menü Kapat

Metal Çatı İskeleti Yapımı

Çelik çatı sağlam ve uzun ömürlü bir çatı sistemidir. Profesyonel şekilde uygulandığında oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. İş yeri veya büyük binalarda gerçekleştirilecek uygulamalar sırasında her aşama titizlik ve profesyonelce ilerlemelidir . 

Çelik Çatı Nasıl Yapılır?

Hafif çelik ile hazırlanmış olan malzemeler çelik çatı uygulaması sayesinde belirlenen alanda yapılacak çalışmalar ile binaların çatısına yerleştirilmektedir. Hazırlanmış olan malzemeler birbirine geçmeli sac profillerden oluşur. Uygulama sırasında kullanılacak olan malzemelerin ağırlığı ve belirlenecek olan diğer detaylar özellikle müşteri beklentilerine uygun şekilde değişebilir. İlk olarak profil demirler kullanılarak çatı iskeletinin hazırlanması sağlanır. Profillerin kullanımı ile düzlemin üzerinde kafes halini alacak şekilde uygulama yapılmalıdır. Bu sayede çatının ana hatları ortaya çıkartılmaktadır.

Fabrikalarda gerçekleştirilecek çalışmalar sırasında demir profil yerine raylı olarak hazırlanmış sistemler kullanılır. Orta kısımdan başlanacak olan çalışmalar doğrultusunda yapılmış olan hesaplamalara göre karşılıklı olarak ekleme yapılarak çatının genel görünümü ortaya çıkartılır. Son aşamada çatının üst kısmına 0,5 mm inceliğine sahip plakalar yerleştirilerek sıcak ve soğuk yalıtımının yanı sıra su yalıtımı sağlanır.

Çelik Çatı Uygulamaları

Büyük fabrikalarda veya iş anlarında özellikle çatının daha işlevsel olması nedeniyle tercih edilmekte olan çelik çatı nasıl yapılır? Merak edilen konulardan biridir. Kullanılacak olan malzemelerin müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde hazırlanması gerekir. Farklı parçaların kullanımı ile gerçekleştirilecek çalışmalar dahilinde kısa süre içerisinde tamamlanacak çatı özellikleri sayesinde kullanıcıların avantaj elde etmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.