Menü Kapat

Çatı Yenileme Çalışması İle Binanızın Ömrünü Uzatın

Mevcut bir tahmine göre, 4 milyondan fazla müstakil evin çatısının yenilenmesi gerekiyor. Bu çatıların bazıları basitçe eskimiş ve maddi yorgunluk veya hasar nedeniyle artık su geçirmez değildir. Evler ve binalar da yaşamları boyunca mülkiyeti değiştirir. Özellikle binalar bir nesilden diğerine teslim edildiğinde, daha kapsamlı dönüşüm ve genişletme önlemleri gereklidir. Çatının modernizasyonu veya yenilenmesi, konut binalarının teknik, enerji ve görsel olarak iyileştirilmesinin ve bina yapısının uzun vadeli korunmasının önemli bir parçasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Çatı Modelleri Binanıza değer katar

Eski bir binaya mı sahipsiniz veya yeni bir  aldınız ve bina çatınızda sorunlar mı var? Çatınızda bulunan eksiklikler yüzünden binanınızın hak ettiği değeri etmediğini düşüyorsanız size yardımcı olabiliriz. Dilerseniz binanızın çatısında bulunan iskelet sisteminden işe başlayabiliriz. Ya da çatınızda ısı izolasyonu, ses yalıtımı  gibi çalışmaları gerçekleştirebiliriz. Çatınızda gerçekleştireceğimiz çalışmalar tamamen binanızın durumu ile alakalı olacaktır. Unutmayın binaların çatılarında yapılan tadilat tamirat çalışması binaların ömrünü, değerini arttıran en önemli unsurlardandır.

ÇATI KAPLAMA MODELLERİ

Yeni nesil çatı kaplama yöntemleri uygulama aşamadı ve daha sonraki yıllarda sorunsuz bir deneyim sağlıyor. Yeni nesil çatı kaplama yöntemleri olan membran çatı kaplama, single çatı kaplama, onduline çatı kaplama yöntemleri doğru bir şekilde uygulandığında çok uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sağlıyor. Çatı izolasyon çatı kaplama uygulamalarının bir diğer önemli aşamasıdır. Çatı izolasyon yöntemleri arasında köpük kapama, güçlü bileşenlerden oluşan malzemelerle yapılan çatı izolasyon ve  spreyleme şeklinde sıkılarak çatı izolasyon yöntemlerini sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.