Menü Kapat

Çatı Tamiratı

Çatı tamiratında kullanılan malzemeler oldukça fazladır. Tamiratı yapılacak olan çatının malzeme seçimi çatı ustası ile yapılması en doğru yöntemdir. Uygulama amacına göre çatı malzemeleri çatı kaplama malzemeleri, çatı yalıtım malzemeleri olarak sıralarsak tamiratta uygun olan çatı malzemesini seçmeliyiz. Kullanım amacına göre tamirata giren malzemeler çatı çıkış kapağı, çatı havalandırma aparatları gibi harici ürünler sıralanabilir. Çatı oluk tamiri de kullanım amacına göre yapılan tadilat sınıfındadır. Çatı kaplama malzemeleri çatı tamiratından ziyade sıfırdan yapılan çatılarda seçimi düşünülmelidir. Örneğin Shingle çatı kaplama malzemesi, kiremit çatı kaplama malzemesi, onduline çatı kaplama malzemesi, membran çatı kaplama malzemesi çatı yapımına başlanmadan seçilmesi gerekir. Çatı kaplama malzemeleri ile çatı yalıtım malzemeleri genel olarak birlikte kullanılmaktadır. Çatı yalıtım çatı yapım işlemi sırında düzgün yapılmalıdır. Düzgün yalıtıma sahip olmayan çatıların ısı, ses ve su sızıntısı gibi sorunlar çıkarabileceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Çatı tamiratı işlemi sırasında çatı yaşıtım sistemlerinde de yalıtım yapılabilir. Tadilatta.com uzman usta kadrosu ile çatı tamiratı ve sıfırdan çatı yapımında sorunsuz hizmet sağlamaktadır.

Çatı Yapımında Shingle Çatı Kaplama Kullanımı

Sıfırdan çatı yapımında shingle çatı kaplama yöntemi son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır. Single yalıtım malzemesi çatı kaplama sitemi olarak uzun ömürlü bir çatı sistemidir. Shingle çatı kaplama yöntemi eğimi yüksek olan çatılarda kolaylıkla uygulanabilir. Single çatı kaplama malzemesi oldukça hafif bir çatı kaplama malzemesidir. Shingle çatı malzemesi hafif bir malzeme olmasından ötürü çatı iskeletinde fazla ağırlık oluşturmaz. Çatı iskeletinde yük oluşturmaması çatı ikeletinin ömrünü uzatan önemli bir unsurdur. Shingle çatı malzemesi yüksek bileşenlerden oluşur ve çok yüksek dayanıklılığı vardır. Shingle çatı malzemesi kırılmaz olduğu için kaplama uygulamalarında büyük kolaylık sağlar.

Onduline Çatı Malmesinin Çatı Yapımındaki Avantajları

Onduline çatı malzemeleri kolay ugulanan bir çatı kaplama malzemesidir. Onduline çatı malzemeleri oldukça dayanıklı bir malzemedir. Onduline çatı kaplamaları ses ve ısı yalıtımı uygulamalarında yüksek mukavemete sahiptir. Ondüline çatı malzemeleri de shingle çatı malzemesi gibi hafif bir çatı malzemesidir ve kaplama malzemesi olarak kullanıldıklarında çatı iskeletinin ömrünü uzatan bir unsurdur. Onduline çatı malzemeleri yeni nesil çatı kaplama yöntemlerindendir. Ekonomik, kullanışlı ve uzun ömürlü bir yöntemdir.

Membran Çatı Kaplama ve Tamiratı

Membran çatı kaplama kullanılan çatılar ısı, ses ve su akıntılarına karşı yüksek mukavemet kazanır. Membran çatı kaplamada düz iskelet zemine uygulanır, çatı örtüsü membran çatı malzemesi uzmanlıkla uygulanması gereken çatı malzemesidir.

Tadilatta çatı işleriniz için size en doğru çözümü sunmak için doğru çatı malzemeleri ve çatı kaplama yöntemini belirler. Bunun için çatı işlerinizde tadilatta.com uzmanlığından yararlanmak istemeniz yeterli olacaktır. Çatınız mı damlatıyor? Çatı izolasyonunuz yetersiz mi? Çatı işleriniz için tadilatta.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir